Nisan, 2024

Cts27Nis09:30Eğitim Kayıt Zamanı BittiRevıt Temel Eğitimi (Nisan)09:30 TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Eğitim Koordinatörü: Senanur Kevser Göksoy Eğitimler:RevitEğitim Başladı veya Sona Erdi. Ön Kayıt Kapalı.

Eğitim Detayı

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Eğitim kayıt formu(Bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız)

 • Ön kaydınızı aşağıdaki KAYIT bölümünden yaptıktan sonra, eğitim kaydınızı kesinleştirmek için ön kayıt yaptığınız tarihten itibaren 3 iş günü içerisinde, senanur@mimarist.org Eğitim kayıt formu doldurup mail atamanız gereklidir. 3 iş günü sonucunda, eğitim ücretlerini yatırmayan başvurular sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecek, yapmış olduğunuz ön kayıt silinecektir.
  Kesin kayıt yaptıranların 3 gün öncesinden mazeret bildirmeden eğitime gelmedikleri takdirde, eğitim ücretinden %20 kesinti yapılır.
 • TMMOB’a bağlı tüm oda üyleri ve öğrenci üyeleri eğitim alabilmektedir. TMMOB’a bağlı odalara üye olmayanlar eğitimlerimizden faydalanamamaktadır.
 • Ödemeyi kredi kartı ile yapmak isterseniz formu doldurup mail atabilirsiniz, banka üzerinden havale ya da EFT yapmak isterseniz Eğitim kayıt formu en alt kısmında IBAN bilgileri mevcuttur. Ödeme yaptıktan sonra dekontunuzu mail atınız.
 • Axess, Ziraat ve Akbank hariç diğer bankalara 4 taksit yapılabilmektedir.
 • Lisans Öğrencisi iseniz öğrenci belgenizi iletiniz. Yüksek lisans öğrencisi iseniz öğrenci belgesi ve çalışmadığınıza dair 4A hizmet döküm belgenizi gönderiniz.
 • Eğitime kesin kayıt yaptırmak için *aidat borçlarınız bulunmamalıdır. 2024 aidat borcunuzu sene sonuna kadar ödeyebilirsiniz fakat 2023 yılına ve önceki yıllara ait aidat borcunuzun ödemesini eğitim ödemesinden önce yapmalısınız.Aidat borcu olan üyelerin eğitim kaydı yapılmamaktadır. Üyelerin aidat borcu olması durumunda yatırdıkları ödemeler aidatına mahsup edilecektir.

Başlama Tarihi: 27 Nisan 2024 Cumartesi

Süre: 48 saat (6 hafta)
(Cumartesi – Pazar, 9.30 – 13.30)

(27-28 Nisan 2024, 04-05, 11-12, 18-19, 25-26 Mayıs 2024,1-2 Haziran 2024)

Bedeli: Üye mimar: 6.000 TL / Öğrenci üye: 4.500 TL

Eğitim Danışmanı: Orhan Kuşku

Eğitimlerimiz TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubede yüz yüze verilmektedir.

Program Hakkında

Autodesk Revit Architecture, Yapı Bilgi Sistemi (BIM) amacına uygun geliştirilmiştir. BIM bir proje hakkındaki koordine edilmiş ve güvenilir bilgiler üzerine kurulu, tasarım aşamasından inşaat ve daha sonra operasyon aşamasına kadar uygulanan tümleşik bir süreçtir. Mimarlık şirketleri, Yapı Bilgi Sistemini uygulamak suretiyle bu tutarlı bilgileri tüm tasarım süreci boyunca kullanarak yaratıcı projeler tasarlayabilir ve doküman üretebilir, daha iyi iletişim sağlamak için projeyi daha doğru sunabilir, maliyet, planlama ve çevresel etkiyi daha iyi anlamak için gerçek hayat koşullarını simüle edebilir.

Autodesk Revit Architecture yazılımının yeni ve yenilikçi kavramsal tasarım özellikleri, serbest form modelleme ve parametrik tasarım yapmak için kullanımı kolay araçlarla donatılmıştır ve tasarım analizlerinin erkenden yapılmasına olanak tanır. Eskiz hazırlama, eskizlerden 3B formlar yaratma ve oluşturulan formların etkileşimli bir şekilde değiştirilmesi imkânı sunar. Tasarlanan modeller, imalat ve inşaat aşamalarına da hazırlanır.

Yapı Bilgi Sistemi (BIM) programlarından Revit ile, mimarlara ve mimarlık öğrencilerine yönelik,tasarım ve uygulama projesi çizim aşamaları, metraj alınması, sunumlar düzenlemesi gibi tüm konular gösterilecektir. Eğitim sonucunda okul projeleri ve ruhsat – uygulama projesi çizilebilme yeteneği kazandırılacaktır.

Anlatılacak konular arasında,

 • Aks, taşıyıcı konstuksüyon (kolon, kiriş, perde duvar, temel elemanları, döşemeler),
 • Yapısal elemanlar (duvar tipleri, sıva çizilmesi, ince döşeme, asma tavan, çatı, merdiven tipleri ve çizim tekniği, korkuluklar, cephe tasarımı, kapı, pencere, tefriş elemanları yerleştirme, yeni tefriş elemanı oluşturma, vs),
 • Mass ile yüksek yapı tasarımı, çevre binaların oluşturulması,
 • Yazı yazma, ölçülendirme, etiket yerleştirme, metraj listeleri çıkarma,
 • Üç boyutlı arazi yerleştirme teknikleri,
 • Pafta sunumu, kalem, görüntü ayarları yapma, baskı alma,
 • Render teknikleri, malzeme tanımlama ve ışık ayarlama bulunmaktadır.

 

*Aidat borcunuz var ise aşağıda paylaşılan IBAN numarasına borcunuzu yatırabilirsiniz.

MİMARLAR ODASI İSTANBUL BÜYÜKKENT ŞUBESİ AİDAT BORCU İÇİN IBAN
BANKA ŞUBE HES.NO IBAN
GARANTİ BANKASI GALATA ŞUBESİ(067) 6297960 TR03 0006 2000 0670 0006 2979 60
İŞBANKASI TAKSİM  ŞUBESİ TR30 0006 4000 0011 0521 0228 44

Senanur K. Göksoy: senanur@mimarist.org

Ön Kayıt Yapmak İster misiniz?

Kayıt Zamanı Bitti

Buradan mevcut başvurunuz ile ilgili değişiklik yapabilirsiniz.Başvuru değiştir.

Tarih

27 Nisan 2024, Cumartesi - 9:30

Eğitim Koordinatörü

Senanur Kevser GöksoyMail: senanur@mimarist.org
Telefon: 0212 251 49 00 - Dahili: 143

Yer

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi

X
X