Temmuz, 2022

Cts16Tem09:00Kayıtlar KapanmıştırRevıt Temel EğitimiKayıtlar doldu09:00 TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Eğitim Koordinatörü: Senanur Kevser Göksoy Eğitimler:Revit

Eğitim Detayı

Seminer Katılım Formu (Bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız)

Başlama Tarihi: 16 Temmuz 2022 Cumartesi
Süre: 48 saat (6 hafta)
(Cumartesi – Pazar, 09.30 – 13.30)
(16-17,23-24,30-31 Temmuz ,6-7,13-14,20-21 Ağustos 2022)
Bedeli: Üye mimar: 1850 TL / Öğrenci üye: 1350 TL

Eğitim Danışmanı: Orhan Kuşku

Program Hakkında

Autodesk Revit Architecture, Yapı Bilgi Sistemi (BIM) amacına uygun geliştirilmiştir. BIM bir proje hakkındaki koordine edilmiş ve güvenilir bilgiler üzerine kurulu, tasarım aşamasından inşaat ve daha sonra operasyon aşamasına kadar uygulanan tümleşik bir süreçtir. Mimarlık şirketleri, Yapı Bilgi Sistemini uygulamak suretiyle bu tutarlı bilgileri tüm tasarım süreci boyunca kullanarak yaratıcı projeler tasarlayabilir ve doküman üretebilir, daha iyi iletişim sağlamak için projeyi daha doğru sunabilir, maliyet, planlama ve çevresel etkiyi daha iyi anlamak için gerçek hayat koşullarını simüle edebilir.

Autodesk Revit Architecture yazılımının yeni ve yenilikçi kavramsal tasarım özellikleri, serbest form modelleme ve parametrik tasarım yapmak için kullanımı kolay araçlarla donatılmıştır ve tasarım analizlerinin erkenden yapılmasına olanak tanır. Eskiz hazırlama, eskizlerden 3B formlar yaratma ve oluşturulan formların etkileşimli bir şekilde değiştirilmesi imkânı sunar. Tasarlanan modeller, imalat ve inşaat aşamalarına da hazırlanır.

Yapı Bilgi Sistemi (BIM) programlarından Revit ile, mimarlara ve mimarlık öğrencilerine yönelik,tasarım ve uygulama projesi çizim aşamaları, metraj alınması, sunumlar düzenlemesi gibi tüm konular gösterilecektir. Eğitim sonucunda okul projeleri ve ruhsat – uygulama projesi çizilebilme yeteneği kazandırılacaktır.

Anlatılacak konular arasında,

*Aks, taşıyıcı konstuksüyon (kolon, kiriş, perde duvar, temel elemanları, döşemeler),

*Yapısal elemanlar (duvar tipleri, sıva çizilmesi, ince döşeme, asma tavan, çatı, merdiven tipleri ve çizim tekniği, korkuluklar, cephe tasarımı, kapı, pencere, tefriş elemanları yerleştirme, yeni tefriş elemanı oluşturma, vs),

*Mass ile yüksek yapı tasarımı, çevre binaların oluşturulması,

*Yazı yazma, ölçülendirme, etiket yerleştirme, metraj listeleri çıkarma,

*Üç boyutlı arazi yerleştirme teknikleri,

*Pafta sunumu, kalem, görüntü ayarları yapma, baskı alma,

*Render teknikleri, malzeme tanımlama ve ışık ayarlama bulunmaktadır.

Tarih

16 Temmuz 2022, Cumartesi - 9:00

Eğitim Koordinatörü

Senanur Kevser GöksoyMail: senanur@mimarist.org
Telefon: 0212 251 49 00 - Dahili: 143

Yer

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi

X
X