Eylül, 2023

Cts16Eyl09:30Boş Kontenjan KalmadıRevıt Temel Eğitimi09:30 TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Eğitim Koordinatörü: Senanur Kevser Göksoy Eğitimler:RevitEğitim Başladı veya Sona Erdi. Ön Kayıt Kapalı.

Eğitim Detayı

Seminer Katılım Formu (Bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız)

Kaydınızın kesinleştirilmesi için, ön kayıt yaptığınız tarihten itibaren 3 iş günü içerisinde, 02122514900 numarasından 143 dahili hattı tuşlayarak ya da senanur@mimarist.org a mail atarak kaydınızı kesinleştirmeniz gereklidir.
3 iş günü sonucunda, eğitim ücretlerini yatırmayan başvurular sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecek, yapmış olduğunuz ön kayıt silinecektir.
Kesin kayıt yaptıranların 3 gün öncesinden mazeret bildirmeden eğitime gelmedikleri takdirde, eğitim ücretinden %20 kesinti yapılır.
Aidat borcu olan üyelerin eğitim kaydı yapılmamaktadır.
Üyelerin aidat borcu olması durumunda yatırdıkları ödemeler aidatına mahsup edilecektir.

Başlama Tarihi: 16 Eylül  2023 Cumartesi
Süre: 48 saat (6 hafta)
(Cumartesi – Pazar, 9.30 – 13.30)
(16-17, 23-24, 30 Eylül, 1, 7-8, 14-15, 21-22 Ekim 2023)
Bedeli: Üye mimar: 3.350 TL / Öğrenci üye: 2.450 TL

Eğitim Danışmanı: Orhan Kuşku

Program Hakkında

Autodesk Revit Architecture, Yapı Bilgi Sistemi (BIM) amacına uygun geliştirilmiştir. BIM bir proje hakkındaki koordine edilmiş ve güvenilir bilgiler üzerine kurulu, tasarım aşamasından inşaat ve daha sonra operasyon aşamasına kadar uygulanan tümleşik bir süreçtir. Mimarlık şirketleri, Yapı Bilgi Sistemini uygulamak suretiyle bu tutarlı bilgileri tüm tasarım süreci boyunca kullanarak yaratıcı projeler tasarlayabilir ve doküman üretebilir, daha iyi iletişim sağlamak için projeyi daha doğru sunabilir, maliyet, planlama ve çevresel etkiyi daha iyi anlamak için gerçek hayat koşullarını simüle edebilir.

Autodesk Revit Architecture yazılımının yeni ve yenilikçi kavramsal tasarım özellikleri, serbest form modelleme ve parametrik tasarım yapmak için kullanımı kolay araçlarla donatılmıştır ve tasarım analizlerinin erkenden yapılmasına olanak tanır. Eskiz hazırlama, eskizlerden 3B formlar yaratma ve oluşturulan formların etkileşimli bir şekilde değiştirilmesi imkânı sunar. Tasarlanan modeller, imalat ve inşaat aşamalarına da hazırlanır.

Yapı Bilgi Sistemi (BIM) programlarından Revit ile, mimarlara ve mimarlık öğrencilerine yönelik,tasarım ve uygulama projesi çizim aşamaları, metraj alınması, sunumlar düzenlemesi gibi tüm konular gösterilecektir. Eğitim sonucunda okul projeleri ve ruhsat – uygulama projesi çizilebilme yeteneği kazandırılacaktır.

Anlatılacak konular arasında,

*Aks, taşıyıcı konstuksüyon (kolon, kiriş, perde duvar, temel elemanları, döşemeler),

*Yapısal elemanlar (duvar tipleri, sıva çizilmesi, ince döşeme, asma tavan, çatı, merdiven tipleri ve çizim tekniği, korkuluklar, cephe tasarımı, kapı, pencere, tefriş elemanları yerleştirme, yeni tefriş elemanı oluşturma, vs),

*Mass ile yüksek yapı tasarımı, çevre binaların oluşturulması,

*Yazı yazma, ölçülendirme, etiket yerleştirme, metraj listeleri çıkarma,

*Üç boyutlı arazi yerleştirme teknikleri,

*Pafta sunumu, kalem, görüntü ayarları yapma, baskı alma,

*Render teknikleri, malzeme tanımlama ve ışık ayarlama bulunmaktadır.

Ön Kayıt Yapmak İster misiniz?

Kayıt Zamanı Bitti

Katılımcılar - Kayıt Sayısı 11

nsMKMKİTGGesDADK

Buradan mevcut başvurunuz ile ilgili değişiklik yapabilirsiniz.Başvuru değiştir.

Tarih

16 Eylül 2023, Cumartesi - 9:30

Eğitim Koordinatörü

Senanur Kevser GöksoyMail: senanur@mimarist.org
Telefon: 0212 251 49 00 - Dahili: 143

Yer

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi

X
X