Temmuz, 2022

Cts30Tem14:00Eğitim Kayıt Zamanı BittiONLINE-Adobe Photoshop CC ile Mimari Sunum14:00 TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Eğitim Koordinatörü: Senanur Kevser Göksoy Eğitimler:PhotoshopEğitim Başladı veya Sona Erdi. Ön Kayıt Kapalı.

Eğitim Detayı

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME:
Kaydınızın kesinleştirilmesi için, ön kayıt yaptığınız tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde, eğitim ilanı içinde bulunan seminer katılım formunda ki hesap numarasına eğitim ücretini yatırmanız gerekmektedir.
5 iş günü sonucunda, eğitim ücretlerini yatırmayan başvurular sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecek, yapmış olduğunuz ön kayıt silinecektir.
Kesin kayıt yaptıranların 5 gün öncesinden mazeret bildirmeden eğitime gelmedikleri takdirde, eğitim ücretinden %20 kesinti yapılır.
Aidat borcu olan üyelerin eğitim kaydı yapılmamaktadır.
Üyelerin aidat borcu olması durumunda yatırdıkları ödemeler aidatına mahsup edilecektir.

Seminer Katılım Formu (Bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız)

Başlama Tarihi: 30 Temmuz 2021 Cumartesi
Süre: 24 saat (3 hafta)
(Cumartesi-Pazar, 14.00-18.00)
(30-31 Temmuz,6-7,13-14 Ağustos 2022)
Bedeli: Üye mimar: 920 TL / Öğrenci üye: 650 TL

Eğitim Danışmanı: Ayhan Mucur

Program Hakkında

Adobe Photoshop, piksel tabanlı görüntü, resim ve fotoğraf düzenlemede bir standart olan, sayısal fotoğraf işleme yazılımıdır. Mimari pafta sunumlarındaki kullanımı, renk işlemlerindeki araçları ve 3B konusundaki yetenekleri, yazılımı pazarın lideri yapmış ve yaygın hale getirmiştir.

Mimari görselleştirme de Photoshop’ un etkin bir rolü bulunmaktadır. 3 boyutlu dış mekan çalışmalarınız için arkaplan değişikliklerini, ağaç, bitki, insan trafiği, araç trafiği eklenebilmektedir. Autocad programında hazırlanan mimari planların renklendirilmesi ve sunum haline getirilmesini bu yazılım sayesinde gerçekleştirebilir. Bina ve mimari çalışmaların dış cephelerinin materyaller ile giydirilmesi, bina dış cephe restorasyonu yapılması mimari uygulamalarda sürekli ihtiyaç duyulan konular arasındadır. Photoshop ile binaların dış cephe renklerini değiştirip, dış cephede kullanılabilecek farklı mazlemelerden örnekler kullanarak sunumlar hazırlanabilmektedir. Ayrıca 3 boyutlu programlarda hazırlanan render’ların üzerinde düzeltme ve değişikliklerin yapılması render sürelerini kısaltabilir, çevre düzenlemelerinin eklenerek sunum haline getirilmesi yine photoshop ile çok hızlı yapılabilmektedir.

Photoshop ile Mimari Görselleştirme programı eğitiminin hedefleri;

Öğrencilerin mimari sunumları yaparken teknik ve görsel yeterliliğe ulaştırılması dersin ana hedefidir. Bu dersin sonunda öğrenci,
• Mimari sunum tekniklerini uygulayabilmek için Photoshop araçlarını etkin kullanabilir,
• Renk ve ışık değerlerini algılayarak ve düzeltecek bir görsel seviyeye erişir,
• Çarpıcı sunumlar hazırlayabilmek için pafta tasarımı yapabilme becerisine ulaştırılır.

Ön Kayıt Yapmak İster misiniz?

Kayıt Zamanı Bitti

Buradan mevcut başvurunuz ile ilgili değişiklik yapabilirsiniz.Başvuru değiştir.

Tarih

30 Temmuz 2022, Cumartesi - 14:00

Eğitim Koordinatörü

Senanur Kevser GöksoyMail: senanur@mimarist.org
Telefon: 0212 251 49 00 - Dahili: 143

Yer

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi

X
X